inkjet kodlama


INKJET  NEDİR ?
Birincil kodlama adı altında kullanılan Ink jet Türkçe ismiyle küçük karakter kodlama cihazları ürünlerinizin ambalajı üzerine kısa bilgilerin (ürt, tett, parti no., v.b. ) maksimum 5 satıra kadar markalamasını yapan cihazlara verilen isimdir.
            İnk-jet teknolojisi yaklaşık yılından 1976 beri dünya üzerinde,1986 yılından beri de Türkiye’de kullanılmaya devam etmektedir. Özellikle son yıllarda daha da gereksinim duyulan bu teknoloji kendini her geçen gün daha da geliştirerek tekliflere ve taleplere yanıt vermektedir.
            KODMAK OTOMASYON olarak bu sektörde 20 yılı aşkın deneyimimiz ile hizmet vermekteyiz. 9 yıldır distribütörlüğünü yaptığımız INKDUSTRY cihazlarımız tamamen Almanya üretimli olup, Alman mühendisliğinin teknoloji ve kalitesine sahiptir. Aynı alanda çalışma yapan diğer firmalara nazaran çok fazla artısı bulunan bu cihazlar, en ağır endüstri koşullara uyum sağlayarak sorunsuz ve kaliteli bir markalamayla kullanıcılarına duruşsuz bir üretim sağlar.
            Genel olarak avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;
1-Duruş zamanını minimize eder ;
Küçük karakter markalama cihazlarımızın tamamı üretim hattının durmaması üzerine tasarlanmıştır. Cihazlarda mevcut olan özellikler sayesinde kafadaki kirlenmeler, yük hatası veya yüksek gerilim hatası gibi hatalara neden olmadan kafa içerisi ne kadar kirli olursa olsun yazı kalitesinden ödün vermeden markalama imkanı sunar.
            Bununla beraber cihazlarımızda açılış ve kapanış süreleri de oldukça kısadır ve cihazlarımızın tamamı akışı durdurmadan kafa temizliği yapabilmenize olanak sağlar.  Bu durum kullanıcılara her kafa temizlemede yaklaşık 7-8 dakika ( açılış – kapanış süresi göz önünde bulundurarak ) kazandırır.
 
 
 
2- Parça kalitesi ve bakım periyotları;
            Cihazlarımız %100 Alman teknolojisiyle üretilerek son derece kaliteli parçalara sahiptir. Parçaların tamamı birbirinden ayrılabilir, sökülüp takılabilir ve ayrı ayrı satılır. Bunu gerçek karşılığı cihazın içerisinde hiçbir blok kavramı yoktur oldukça uygun parça maliyetine sahiptir.
            Bununla beraber cihazların içerisinde belirli süre aralıklarında sistemi kilitleyen, duruşa ve yüksek maliyetlere neden olan bakım kitleri, core düzenekleri yoktur. Çok ucuz maliyetlerde filtre değişimleri sayesinde bakımları yapılır ve sorunsuz çalışmaya odaklanır.
3- Tüketimden kazanç ;
Inkjet cihazlarımızda 55 micron Nozzle sayesinde tüketimleri diğer yazıcılara nazaran daha aza indirerek birim maliyette sizlere kar sağlar. Ayrıca ekibimizden baskılarınızı örnek alarak birim maliyet hesabı isteyebilirsiniz. Bu hesap sizlerin net olarak ne kadar tüketimlere sahip olacağınızın bir ölçüsü olur.
4- Üretim hızı talebi ;
Ink-jet sektörü hız anlamında üreticiye çeşitli kısıtlamalar getirir. Bu anlamda INKDUSTRY cihazları rakiplerine oranla yüksek hızlara çıkarak, hattınızın ve dolayısıyla üretim adetlerinizin artmasına olanak sağlar.
5- Yazılım desteği ve Kolay kullanım;
            Cihazlarımızın tamamı Windows CE tabanlı olmaları nedeniyle SAP gibi sistemlere direkt bütünleşmiş edilebilir. Ayrıca bu bağlamda varsa kendi sisteminize de cihazlarımızı sorunsuz bir şekilde kullanmanıza imkân sağlar.
            Cihazlarımız günümüz teknolojisiyle yazılım anlamında bütün isteklerinize olumlu yanıt verir ve ekstre uygulamalarınızın geliştirilebilirliğine son derece açıktır. Kodlama alanında yapabildiğiniz bütün uygulamaları bu cihazlarda kolaylıkla ve düşük maliyetlerle elde edebilirsiniz.
            Bunlarla beraber yazılım programımızda mevcut olan VNC sistemi sayesinde ofisinizden bütün cihazlarınıza ulaşabilir, yönetebilir, yönlendirebilir ve takip edebilirsiniz.
 
6- Takip edilebilirlik ;
Gelişen teknolojide üreticiler artık ürettikleri mamulleri pazarda takip etme amacındalar. Bu amaçla mamullerin üzerine kaliteli bir barkod veya karekod baskıları alarak, ürünlerin son tüketiciden gelen geri bildirimleri değerlendirip; ürünlerin kendilerine ait olup olmadığını , ürünün üretildiği tarihi, kimin ürettiğini ve o tarihte üretilen diğer ürünlere ulaşıp, takip edebilirler.
7- Yazı yüksekliği maksimum seviyede ;
            Cihazlarımızın bir kısmında bulunan 48 grafik yazım modu sayesinde 6 satıra kadar markalama yapar. Bu imkan günümüz şartlarında bir tek INKDUSTRY cihazlarında mevcut olup yüksek ebatlarda markalama yapmanızı veya logolarınızın daha büyük ve daha görünür baskı almanızı sağlar.
 

Yüksek Çözünürlüklü Yazıcılar

Küçük Karakter Kodlama